اجرا نشدن vlc در کالی

اجرا نشدن vlc در کالی

اجرا نشدن vlc در کالی

اجرا نشدن vlc در کالی

برای حل مشکل اجرا نشدن vlc (وی ال سی) در کالی دو راه حل وجود داره

  1. دستورت زیر را به ترتیب در ترمینال اجرا کنید
cp /usr/bin/vlc /usr/bin/vlc-backup
needle=$(objdump -d /usr/bin/vlc | grep euid | tail -1 | awk '{print "\x"$2"\x"$3"\x"$4"\x"$5"\x"$6;}')

sed -ir "s/$needle/\xb8\x01\x00\x00\x00/" /usr/bin/vlc


اگه با اجرا کردن این دستورات مشکل حل نشد میریم سراغ راه حل دوم که حتما جواب میده

در بعضی مواقع پیش میاد که در یوزر root یا همون یوزر اصلی بعضی برنامه ها اجرا نمیشن و باید یه یوزر دیگه ساخت.

مراحل ساخت یوزر جدید در کالی رو برای کاسایی که تازه با کالی اشناشدن یا بلد نیستن قرار میدم

حذف و اضافه نمودن کاربر در لینوکس

همانطور که میدانید لینوکس هم همانند ویندوز به صورت Multi User قابل استفاده میباشد. یعنی چندین کاربر میتوانند در لینوکس برای خود حساب کاربری منحصر به فرد خود را داشته باشند و هر کاربر میتواند از User مربوط به خود برای انجام کارهای خویش استفاده کند. در این آموزش قصد دارم نحوه حذف و اضافه نمودن کاربر در لینوکس را توضیح دهم پس در ادامه تی ام ال منیجر را با نگاه گرم خویش یاری کنید.

به طور عادی هم میتوان از محیط گرافیکی لینوکس User ها را حذف و اضافه نمود هم از محیط خط فرمان لینوکس، یادگیری ساخت کاربر در محیط گرافیکی اهمیت چندانی ندارد چرا که هر توزیع رابط گرافیکی مربوط به خود را دارد اما یادگیری مدیریت User ها با خط فرمان بسیار پر اهمیت و کمک کننده میباشد چرا که معمولا دستورات لینوکس در کلیه توزیع ها یکی هستند.

ساخت حساب کاربری با استفاده از خط فرمان لینوکس (ساخت یوزر در لینوکس)

برای اینکه در لینوکس با استفاده از خط فرمان یک حساب کاربری جدید درست کنید باید دستور adduser را به همراه  نام کاربر مورد نظر خود وارد کنید سپس اطلاعات درخواست شده را پر کنید:

sudo adduser tmlmanager
ساخت User در لینوکس

اجرا نشدن vlc در کالی

1- اگر از حساب کاربری root استفاده نمیکنید ابتدا باید رمز حساب کاربری root را وارد کنید و یا اینکه قبل از دستور adduser دستور sudo را تایپ کنید سپس رمز عبور حساب کاربر فعلی خود را برای احراز هویت وارد کنید.

2- در بخش Enter new UNIX password‌ باید یک رمز عبور برای این حساب کاربری مشخص کنید سپس کلید Enter را بفشارید و بعد از آن دوباره در بخش Retype New Unix password رمز عبور را تکرار کنید:

3- پس از انتخاب رمز عبور از شما Full Name یا نام کامل درخواست میشود در بخش Full Name باید نام کاربر را به صورت کامل وارد کنید(این گزینه دلخواه میباشد)

4- پس از مشخص کردن Full Name باید شماره اتاق آفیس و شماره تماس و شماره تلفن خانه و در آخر اطلاعات مورد نیاز این کاربر را اضافه کنید. (این گزینه ها دلخواه میباشند)

پس از پر نمودن اطلاعات درخواست شده از شما سؤالی مبنی بر صحت اطلاعات وارد شده پرسیده میشود که میتوانید با حرف y آنها را تأیید کنید و یا اینکه با حرف n این اطلاعات را کذب بشمارید.

نکته: شما نمیتوانید از حروف بزرگ برای مشخص نمودن نام حساب کاربری استفاده کنید. مثلا نمیتوان در جلوی دستور adduser از کلمه TMLMANAGER استفاده نمود.

بعد از اینکه با دستور adduser یک حساب کاربری جدید درست کردید یک دایرکتوری با نام حساب کاربری ساخته شده در دایرکتوری /home ساخته میشود که اطلاعات کاربر شما در آن پوشه ذخیره میشود.

اضافه نمودن کاربر به گروه root

همانطور که میدانید برای انجام کارهای مربوط به مدیریت سیستم عامل ویندوز باید مجوز Administrator را داشته باشیم، و برای اینکه مجوز Administrator را داشته باشیم باید در گروه Administrators باشیم. این موضوع در لینوکس هم صادق میباشد یعنی برای انجام کارهای مربوط به مدیریت سیستم عامل لینوکس باید از دسترسی Administrator در لینوکس برخوردار باشیم.

در لینوکس، گروه Administrators با نام root مشخص میشود یعنی اگر یک کاربر در گروه root قرار گیرد آن کاربر میتواند کلیه تنظیمات مربوط به مدیریت سیستم عامل لینوکس را انجام دهد.

برای اضافه نمودن یک کاربر به گروه root کافیست تا از همان دستور adduser استفاده کنیم اما اینبار باید بعد از مشخص نمودن نام کاربر نام گروه root را نیز مشخص کنیم. مثلا برای اضافه نمودن کاربر tmlmanager به گروه root دستور به شکل زیر میشود:

sudo adduser tmlmanager root
دادن دسترسی root به کاربران لینوکس

اجرا نشدن vlc در کالی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید کاربر tmlmanager به گروه root اضافه شد.

بررسی کاربران لینوکس با خط فرمان

از آنجا که در لینوکس معمولا کلیه Device ها و تنظیمات فقط چند فایل متنی عادی میباشند دستور خاصی هم برای بررسی نمودن کاربران وجود ندارد پس باید از یک دستور ساده مثل دستور cat یا tac برای بررسی نمودن فایل متنی مربوط به پیکربندی کاربران استفاده کنید. شما میتوانید کلیه کاربران ساخته شده در لینوکس را از آدرس /etc/passwd پیدا کنید. برای مثال:

tac /etc/passwd

بررسی حسابهای کاربری در لینوکس

تغییر رمز عبور کاربران در لینوکس

برای تغییر رمز عبور کاربران در لینوکس باید از دستور passwd به همراه نام کاربر مورد نظر خود استفاده کنید سپس رمز عبور جدید را وارد کنید و بعد از آن رمز عبور را تکرار کنید. مثلا برای تغییر رمز عبور حساب کاربری tmlmanager دستور به صورت زیر نوشته میشود:

sudo passwd tmlmanager

تغییر رمز user ها در لینوکس

نکته: در صورتی که دستور passwd را بدون نام کاربری وارد کنید رمز عبور حساب کاربر فعلی که از آن استفاده میکنید تغییر میکند.

حذف کاربران لینوکس با خط فرمان (حذف یوزر در لینوکس)

برای حذف کاربران لینوکس میتوانید از دستور deluser به همراه نام کاربر مورد نظر خود استفاده کنید. مثلا برای حذف کاربر tmlmanager دستور به شکل زیر میشود:

sudo deluser tmlmanager

حذف کاربر از لینوکس

نکته: دستور deluser دایرکتوری مربوط به پروفایل کاربران را حذف نمیکند پس برای حذف دایرکتوری کاربران باید از دستور rm -r استفاده کنید. مثلا برای حذف دایرکتوری پروفایل tmlmanager دستور به شکل زیر میشود:

sudo rm -r /home/tmlmanager

پاک نمودن دایرکتوری کاربران از لینوکس

در صورت داشتن هر گونه سوال یا انتقاد تی ام ال منیجر را از محبت خود محروم نکنید.

بازنشدن vlc در کالی

بازنشدنvlcدر کالی

اجرا نشدن برنامه ها در کالی

بازنشدن برنامه ها در کالی

باز نشدن وی ال سی در کالی

اجرا نشدن وی ال سی در کالی

باز نشدن گوگل کورم در کالی

اجرا نشدن گوگل کوروم در کالی